O autorce

O AUTORCE

Urodziłam się i wychowałam w mazowieckiej wsi Trzaski, wśród sosnowych lasów i łanów zbóż, z dala od zgiełku i pośpiechu miast, w miejscu, gdzie życie wyznaczały pory roku, a ludzie żyli w zgodzie z naturą.

Dorosłe życie moje to mazurskie miasteczko Mrągowo, tutaj jest mój dom, moja rodzina i moje dzieci.

Jestem zodiakalnym bliźniakiem, humanistką, z dyplomem ekonomisty.

Moje pochodzenie sprawia, że twardo stąpam po ziemi, ale humanistyczno-literackie namiętności i umiłowanie ojczystego języka powoduje, że piszę.

Moją poezję pisze życie. Zawsze tak było. Od wielu lat pisałam "do szuflady". Przypadek sprawił, że moje wiersze ujrzały światło dzienne. Warsztaty literackie, przynależność do nieformalnej grupy literackiej pod nazwą "Loża Literacka", publikacje w prasie, na społecznościowych portalach internetowych - to wszystko sprawiło, że pokazałam co mi w duszy gra.

Mój literacki debiut to współautorski tomik poezji "Pierścienie ognia" wydany w 2013r. Następna książka to antologia "Do jutra" /również 2013r./. W maju 2014r. wydałam autorski tom poezji " W dłoniach nadziei". Styczeń 2015r. zaowocował zbiorem wierszy "Niepokorne trwanie". Z początkiem 2016r. ukazała się drukiem "Trzaska" - mój trzeci autorski tom poezji. W 2017r. "Sinusoida liryczna" - czwarty autorski tom poezji. W 2018r. ukazał się drukiem wybór wierszy pt. "Mrągowskie liryki jesienne" - piąty autorski zbiór wierszy.
2020 r - to audiobook "Powroty" z moimi wierszami, tomik poezji "Spieszę się żyć" oraz książka - "A skąd - opowiadania mieszkańców Kosewa" która powstała w wyniku projektu Seniorzy w akcji Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanej przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę".
Współuczestniczyłam w wydaniu antologii "Kawiarenka poetycka 4", "Dzisiaj tu pięknie, niebo nie płacze", "Kiedy tańcząc słyszę tę pieśń". Ślad mojej twórczości poetyckiej jest również w trzech kolejnych antologiach Wyd. Krywaj "Ze słonecznikiem w tle" oraz antologiach "Zza Kotary". Moje wiersze znalazły się także w antologiach - "Źródło" małopolskiej nagrody poetyckiej Źródło i "6:UCZTA- ursynowski czas z twórczością"i "Nic bez Ciebie Mamo"
"Rachunek poetyckiego prawdopodobieństwa" /antologia, 2016r./, "Złapane słowa"/antologia 2017r./, "W sorkwickiej zieleni brzóz - poetycko" / antologia 2018r./ są podsumowaniem mojej ponad pięcioletniej społecznej pracy z młodzieżą mrągowskich szkół w SALONIKU LITERACKIM.
W listopadzie 2014r. zostałam Laureatką zaszczytnej Nagrody Rady Miasta Mrągowa ZA OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE TWÓRCZOŚCI ATRYSTYCZNEJ I UPOWSZECHNIANIA KULTURY.
W sierpniu 2015r. byłam nominowana do OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "LADY D. im. KRYSTYNY BOCHENEK" w dziedzinie kultury i sztuki. Rok 2017 - w marcu otrzymałam medal pamiątkowy Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Orkana w Bieżuniu, w lipcu STATUETKĘ - NIEZAPOMINAJKĘ od Rady Miasta Mrągowa, w sierpniu STATUETKĘ Starostwa pow. mrągowskiego, w listopadzie br. dzięki mragowskim harcerzom otrzymałam zaszczytny tytuł "DUMĄ MIASTA 2017r." Posiadam tez kilka odznaczeń i nagród lokalnych za całokształt twórczości oraz promocję poezji. Jestem Członkinią Wspierającą Związku Literatów Polskich Oddz. w Olsztynie.
Więcej informacji na http://leksykonkultury.ceik.eu/index.php/Hanna_Szymborska.
Zapraszam do odwiedzin na mojej stronie internetowej, gdzie zamieszczam swoje wiersze. Może ktoś zatrzyma się przy nich na chwilę, zaduma nad życiem, może też postara się mnie zrozumieć. Bo życie to słońce i radość lecz także ból, smutek i łzy....
Moje wiersze, to zwierciadło mojej duszy, płynące słów strumieniami....

Hanna Szymborska